Jak vybrat správnou velikost pomponů


Pompony neboli třásně stále neodmyslitelně patří k cheerleaders i českým roztleskávačkám. Prodej pomponů je proto jednou z našich priorit a rádi bychom vám poradili tak, abyste si vybrali ty nejvhodnější právě pro vás a vaše účely a byli s nimi spokojení a dlouho vám sloužily :)

Standardně se třásně prodávají ve čtyřech velikostech udávaných v palcích: 4”, 6”, 8” a 10”. Jeden palec je 2,54 cm, takže v centimetrech jsou tyto rozměry zhruba 10, 15, 20 a 25 cm. Tato čísla označují poloměr koule, tedy délku proužků od úchytu. Pro celkový rozměr koule tak musíte číslo vynásobit dvěma.

Velikost vybírejte podle toho, co s pom poms máte v plánu. Mezi cheerleaders je nejoblíbenější velikost 6”, tedy koule o průměru 30 cm. Naopak mažoretky s pompony obvykle volí tu největší velikost, tedy 10".

Obecně - čím mladší roztleskávačka, tím menší by pom měl být. Pro malá děvčata (peewees) tedy doporučujeme kvalitní pompony ve velikosti 4” (průměr 20 cm). Tyto pom pomy jsou vzhledem ke své nízké hmotnosti vhodné také pro rychlé choreografie. Pokud májí být ale pompony jen ozdobou kostýmu na místním zápase a nebude se s nimi cvičit žádná složitá choreografie, mohou mít i malé děti v rukou velké pomy.

Tip: Zvažte také, jaký kostým budou děti mít na sobě. Pokud chcete, aby vynikl kostým, zvolte menší pompony. Přes ty větší nebude u malých dětí velká část kostýmu vidět :)

Větší děti, dospělí či taneční skupiny mohou zvolit třeba i velikost 8” (průměr 40 cm) či 10” (průměr 50 cm). Tyto velké třásně jsou nepřehlédnutelné a hodí se i na velké stadiony!

Jednotlivé proužky pomponů jsou široké 3” (cca 1,9 cm) a v jednom pomu byste jich napočítali až 1000. Dodáváme je již natočené, v podobě koule. Jakmile je vytáhnete z krabice, můžete jít hned vystupovat! :)